| Sara2 a întrebat:

Sunt ingrijorata. Mai devreme eram in lift si cand am apasat butonul am observat că era ceva rosu pe buton, parca era sange. M-am uitat pe deget dar nu m-a atins (adica nu m-a stampilat, aveam degetul curat necolorat) am ajuns acasa şi totuşi m-am spalat si am dat cu betadina. Este vreo sansa sa ma infectez cumva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sangele nu intra in piele ca apoi sa te infecteze

| PeFuga a răspuns:

Daca nu aveai o rana pe deget, atunci nu risti sa te infectezi.

| Phanto a răspuns:

Daca nu ai o rana deschisa sau s-a atins acel sange de o rana deschisa presupun ca nu.

| Sara2 explică (pentru Phanto):

Nu aveam nici o rana nimic

| anonim0just0for0me a răspuns:

E ok, nu pățești nimic!

| HKr22 a răspuns:

Nu ai cum sa te infectezi daca te ai spalat pe maini

| Sara2 explică (pentru HKr22):

M-am spălat pe maini la vreo 15 minute dupa incident

| MariagotCute a răspuns:

Din punctul meu de vedere, nu cred ca ai patit nimic, dar daca esti nesigura poti incerca sa te duci la un doctor.