| Karlla1996 a întrebat:

Sunt însărcinată în 32 de săptămâni. Azi la ecograf mi-a zis ca bebe nu sa întors și ca nu prea sunt șanse sa se mai întoarcă. Are 1800 g. Întrebarea mea este. Chiar nu sunt șanse sa sw mai întoarcă? As vrea sa nasc natural. Și 1800 nu este prea puțin? Mulțumesc mult. Cel mai bun răspuns primește fundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cel mai bun răspuns ți-l dă un medic ginecolog. Să îi dai lui fundița.
1800 g nu este prea puțin.

| Dalmore a răspuns:

Ba da, e cam puțin. Ai mai multă încredere în niște anonimi decât în medicul tău?

| laSoledad a răspuns:

Cel mai bun raspuns vine numai din partea unui doctor bun la o alta consultatie, nu de la "expertii TPU" pe baza de presupuneri premiate cu fundite.

Daca as fi in locul tau, eu nu le-as cere parerea lor. As actiona.

| GouDidodino a răspuns:

Nu contează cum vrei tu sa naști, ci contează ce recomanda medicul, nu-ti asuma riscul de a naste natural daca medicul este de alta parere

| NoriAl a răspuns:

Numai medicul stie daca se mai intoarce sau nu.
In ultima luna, copilul mai poate creste.