| anitae a întrebat:

sunt insarcinata in 5 luni. am fost si mi-am facut analize generale de sange si urina, insa nu ma pot duce eu dupa rezultate. mi le va lua matusa mea si va ruga pe cineva sa mi le citeasca. nu vreau sa afle ca sunt insarcinata. se poate vedea asta din analizele generale? va multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu. Dar fii atenta sa nu scrie la diagnoxtic/motivul trimiterii: sarcina x saptamani

Abh
| Abh a răspuns:

Nu are cum sa-si dea seama ca esti insarcinata.

| mona a răspuns:

Se poate vedea din start asta in analize, in special la analizele de urina[daca esti insarcinata in 5 luni inseamna ca deja ai burtica, cum o ascunzi de cei care nu vor sa afle? sunt curioasa]

| 0rlando a răspuns:

Cu siguranță da.
În timpul sarcinii valorile sunt complet diferite față de normale.

| Azµre a răspuns:

Din câte știu da, cel puțin din cele de urină.

| anitae explică (pentru Azµre):

Am mai facut o data tot acest set de analize si nu s-a vazut ca sunt insarcinata...(sarcina era la inceput- aproximativ 1 luna si jumatate)

| Ilinka10 a răspuns:

S-ar putea sa se afle pentru ca ai facut si la urina. si de obicei asa aflii daca esti insarcinata. sarcina usoara!:*

| 777777777777 a răspuns:

Normal ca se poate vedea..doar sunt generale nu?

| anitae explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri. Mi-au fost citite rezultatele si nu a iesit nimic in analize care sa dovedeasca ca sunt insarcinata...nici la cele de urina. O zi buna!