| SchiZz20CMrecords a întrebat:

Sunt la perioada, dar totusi am voie sa intru in biserica? Am auzit ca nu e bine sa intri in biserica in acea perioada.
Voi ce spuneti?
Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Intr-adevar. Nu e bine sa intri in biserica in perioada. Eventual, poti sta in usa sau afara.
O seara placuta!

| SchiZz20CMrecords explică:

Am auzit ca e mare pacat de aia intreb.Atata tot

| Legiuitoarea a răspuns (pentru SchiZz20CMrecords):

Bună.
Dacă este mare păcat și ai fi mireasă, numai intri în biserică?
Pa, pa.

| SchiZz20CMrecords explică (pentru Legiuitoarea):

Pana la mireasa mai e.Eu intrebam alceva

| Legiuitoarea a răspuns (pentru SchiZz20CMrecords):

Bună.
Și eu îți spun că poți intra. Dacă mergi la înmormântarea părinților, nu mai intri în biserică?
Eu ți-am răspuns printr-un exemplu, dar nu ai înțeles. Nu mai fi încăpățânată.
Pa, pa.

| Bondarel99 a răspuns:

Nu stiu de unde vine treaba asta cu "nu e bine", nu are nimeni nicio explicatie.Asta nu are legatura cu credinta ta in Dumnezeu(nu stiu cum sa ma exprim).De ex eu am fost la o inmormantare si eram in situatia asta, dar eu vroiam sa ascult slujba si am intrat...doar nu stateam afara.Mi-au spus niste femei mai batrane ca nu e bine si bla bla...cred ca asta e asa atunci cand te duci la slujbele de duminica si altele.

| Felys a răspuns:

Intreaba preotul

| DumiY a răspuns:

Buna!
Din cate stiu nu e bine sa intrii numai daca stai in pridvoor(pronaus) sau afara.
Pa, pa!

| guardian18angel a răspuns:

Mda, cica nu ai voie sa te aproprii de,, lucrurile" sfiinte ca si impartasanie sau asa mai departe in perioada respectiva, pana in a 7-a zi, cum zic unele versete din Biblie.

Asta e traditia, respectiv religia happy desi mie mi se pare un pic aiurea, dar... in fine.

Vorbeste si cu mama ta si decideti impreuna, mai bine ce si cum. In ea ar trebui sa ai cel mai multa incredere pe temele astea, nu in alte lucruri...