| pavelcristinanorina a întrebat:

Buna sunt la scoala sanitara ultimu an. Vreau sa stiu daca ma pot angaja la o stomatologie? Trebuie adeverinta ceva de la scoala? Nu vreau sa muncesc la negru.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, vezi cand sunt avertizate asemenea joburi si daca esti eligibila.
Multi au anumite pretentii si nu angajeaza decat in anumite conditii pe care trebuie sa le intrunesti.

In principiu, nu te angajeaza nimeni cand esti in timpul scolii, pentru ca nu le convine sa lipsesti de la munca.
Cel mai probabil, va trebuii sa termini cei 3 sau 4 ani de postliceala sanitara si daca esti pe profil de stomatologie, probabil ca vei avea o sansa sa mergi la un concurs, unde este vreun post liber, dar numai dupa terminarea scolii.