| ColorfulRainbow a întrebat:

Sunt slabuta si as vrea sa ma ingras putin, dar sanatos.
Imi spuneti cam ce si cat ar trebui sa mananc? Si ce fel de sport sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Ia spirulina dupa fiecare masa

| kamael a răspuns:

In principiu,orice fel de sport, incearca inot/dans/atletism sau pur si simplu du-te la sala de fitness! Mananca fructe/legume la fiecare masa, carne, orez, lactate, peste, cartofi fierti, bea multe lichide, si odhineste-te bine 8-9 ore pe noapte! Si eu sunt foarte slab dar de cand fac sport si mananc alimentele de mai sus am inceput sa ma ingras! Mananc 3 mese pe zi, plus gustari intre mese(de fiecare data cand trec prin bucatarie, imi iau cate un iaurt, o gura de lapte ori cate un piept de pui si il mananc gol direct din frigider(ca mi-e lene sa-l incalzesc)imi iau ce gasesc pe acolo! Evita produsele precum cola, energizante, din astea!