| romania823 a întrebat:

Buna, tatal meu are o tuse, nu stiu daca e productiva sau nu, de mai bine de cateva luni. De asemenea, tusea asta i-a ramas de la o rceala mai puternica de acum ceva timp. Pareri? A primit tot felul de siropuri insa fara rezultat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Mulți oameni au rămas cu asta în urma perioadei alea cu covid și gripa.Si partenerul meu și mama după o gripa de genul au rămas tot asa și nu le mai trece.

Probabil ar trebui sa încerce o radiografie la plamani.

| cfrtobias a răspuns (pentru Freya1):

Eu n-am avut covid sau macar nu stiu..., dar nici nu stiam ca se poate face programare pentru tuse la plamani pentru asa ceva, ti-as da funda