| Anamaria3000 a întrebat:

Tin sa mentionez ca am 12 ani si anii mei sunt in perioada de dezvoltare. Am mai multe lucruri de spus:
-Sfarcul meu se mai face si OVAL. Nu stiu de ce
-Acum ceva timp(un an) am avut o secretie transparenta din ambii sani
-Acum, in loc de sfarcul acela mic, am ceva galben!
-Ma culc la 01:00 (inainte chiar si la 3) si am citit pe net ca influenteaza cancerul la san
-Vaginul meu da secretia alba in cantitati mult mai mici decat o facea (2 zile am avut o si uscata)
-Sanii mei se crapau acum 2 saptamani.
Ar putea fi vorba despre cancer la san?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Culcatul la 1-2 noaptea iti distruge sanatatea!
Tu la varsta asta trebuie sa dormi 9-10 ore pe noapte, de la 9-9.30 seara pana la 6 -7 dimineata!
Creierul tau produce 2 hormoni vitalii sanatatii, NUMAI cand dormi si numai intre orele 10 si 2 noaptea.
Daca noapte de noapte tu te culci atat de tarziu, cei doi hormoni nu se mai produc si in scurt timp apar probleme de sanatate, probleme mentale, stari de rau, ameteli, depresii, probleme psihice, nu te mai dezvolti samd.

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu, nu este vorba de cancer. La varsta asta ai tulburari hormonale datorita perioadei de crestere prin care treci.

| RoCkKiD a răspuns:

Mergi si consulta un medic si lasa presupuneri si cautatul pe net. Somnul e important dar daca nu cumva dormi sub 6/7 ore pe noapte nu o sa mori din cauza asta.