| bbnnmm a întrebat:

Știți ceva remedii pentru durere menstruală? Nu am niciun medicament în casă și sunt singură acasă și îmi e frică să merg eu până la farmacie. Mă doare burta atât de tare încât plâng de durere, mă doare și stomacul, am o senzație de greață și îmi e frig tot timpul, deși în casă e cald. Ce să fac până mâine? Simt că mor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O sticla de apa calda pe burta, un ceai cald si stat in pat

Bula
| Bula a răspuns:

Inainte de a-ti veni ciclul sa ai la tine tablete Nospa.
Daca de obicei ai dureri mari, atunci ia Nospa Forte.
Poti lua maxim 2 bucati /zi, doar daca te doare prea tare. Actioneaza in jumat de ora si are efect aproape o zi intreaga.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Roaga o prietenă o vecină sa mearga ea la farmacie sa i ti cumpere nurofen, sau ketonal să te lase durerea, ce varsta ai? Multă sanatate.

| ibaal a răspuns:

Imbraca-te bine si pune o sticla de apa calda pe burtica happy iti va mai alina durerea daca nu ai niciun analgezic!

| eden1986 a răspuns:

O sticla de apa calda pe burtica, fă masaj la nivelul abdomenului ca si la bebelusi cand au colici, ceai cald

| Tantica20 a răspuns:

Fa pitina miscare.stiu ca pare o prostie dar mi-e asa imi trece, un prosop ud caldut, oncearca sa stai cateva minute ghemuita si apoi sa dormi ca dupa ce te vei trezi nu te va mai durea