| Panteraa a întrebat:

Știți un remediu ceva pentru usturime de buze? Cred că mi-a fost sete și acum o săptămână mi s-a făcut ca o rană în colțurile gurii și mă ustură acolo plus buzele roată. Încerc să beau mai multă apă, mă dau cu balsam, dar degeaba. Am mai băut și limonadă zilele astea și mă ustură și mai tare acum. Menționez că nu sunt uscate sau crăpate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Incearca cu un balsam de buze Carmex, e cel mai hidratant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nivea e sfântă.

| AwaZoh98 a răspuns:

Incearca crema de galbenele. happy

| 1973191019982018 a răspuns:

Pentru a nu-ti mai aparea niciodata rana in coltul gurii este nevoie ca colturile gurii sa fie mereu uscate. Daca sunt umede din cauza salivei iti va aparea rana. Si eu pateam la fel ca tine mereu in trecut.

| Panteraa explică (pentru 1973191019982018):

Pai tocmai ca acum sunt uscate și ma ustură, nu pot deschide gura nici să mănânclaughing buzele nu sunt, dar unde e rana e uscat tare.

| Vladssss a răspuns:

Incearca sa te dai cu o crema grasă