| Ariadna_7511 a întrebat:

A folosit cineva pastilele de slabit ANASTASIA VALTER SHAPE? Daca da, imi puteti da opiniile voastre? As vrea sa le incerc dar vreau sa stiu sigur ca merita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu irosi banii aiurea te vei ingrasa apoi dublu, infometarea nu slabeste cine a spus ca slabeste, infometerea reduce ardererea grasimilor si a depunerilor de grasime triplu cat normal adica daca acuma manci 3 grame vei pune 9 da pentru ca asa e organismul nostru,mancarea nu ingrasa e un mit,ingrasa otrava facuta de om gen zahar,sucuri,dulciuri,mezeluri alte tampeni,carnea nu ingrasa,grasimea e esentiala corpului, vrei sa slabesti simlpu ofera organismului tau fructe, legume, carne vei slabi fa sport sa cresti arderea grasimilor, dormi 9 ore pe noapte,nu te gandi obsesiv la grasime. incerca da banii aiurea,in timp de alegi cu ulcer,inima slabita, depresie, nervozitate, lipsa de magneziu, calciu etc

| MihaiN a răspuns:

Nu folosi pastile de slabit, contin substante care modifica activitatea creierului (cu alte cuvinte, actioneaza asupra zonelor din creier care produc senzatia de foame), si pot avea si efecte negative foarte urate.De preferat e sa faci sport si sa tii o dieta ok, si sa iti acorzi timp. Timpul si perseverenta fac lucruri formidabile happy

| Din_Hartie_Gentute_1994 a răspuns:

Acum 6 ani din disperare greutatii mele ingrijoratoare, dupa vizite la nutritionisti care m-au stors de bani pentru niste diete infernale de care ma tineam maxim o saptamana am ajuns sa merg la plafar si sa-mi cumpar o cutie de pastile de slabit cu o compozitie asemanatoare cu acestea. Eram extrem de hotarata sa-mi schimb viata dar stiam ca nici o dieta fantastica nu m-ar putea convinge sa o tin asa ca am hotarat sa-mi schimb stilul de viata. Am inceput sa mananc mai sanatos si sa raresc dulciurile si fast-food-ul. In 4 luni am slabit 25 de kg si am fost extrem de fericita si ma simteam extraordinar. Dupa 4 luni am renuntat la pastile asteptanduma la efectul eu-eu dar nu a fost asa. De 6 ani am aceiasi greutate. Acum normal ca dupa 6 ani mancatul meu mai sanatos nu prea mai are efect si desi imi doresc sa mai slabesc inca 10 kg numai pot pentru ca organismul meu s-a invatat cu aceasta alimentatie si nu mai reactioneaza in niciun fel. Acum nu am mai gasit acele pastile dar in cautarea mea de unele asemsnatoare am dat peste acestea si am sa le comand si o sa incerc. Nu exista nici o pastila minune in lumea asta care sa te faca fotomodel peste noapte daca nu ai si putina vointa. Aceste pastile ca si cele pe care le-am luat eu si multe altele sunt suplimente nutritionale care te ajuta sa slabesti nu te slabesc ele.

PS: eu am facut si putin sport pentru ca am slabit destul de mult intr-un timp scurt si pielea nu prea mai era ok.

Mult succes si dupa ce le incerc iti zic ce s-a intamplat!winking