| anonim_4396 a întrebat:

Acum 2 saptamani am observat un fel de pata neagra sub jumatate din unghia de la picior, nu doare, si a aparut destul de rapid, tinand cont de faptul ca acopera jumatate din unghie si ca acum o luna imi amintesc clar ca nu aveam nimic acolo, dar, repet NU DOARE, deci nu stiu ce ar putea fi, fiind si complet neagra, pe unele site-uri spune ca ar putea fi o forma de cancer, desi nu cred, pentru ca am doar 14 ani iar asta a aparut deodata (cel putin asa imi amintesc) daca a mai trecut cineva prin asta va rog sa ma aiutati, rog seriozitate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Posibil sa te fii lovit la deget si/sau sa se fi infectat. Mai las-o aprox o saptamana si daca nu dispare de la sine du-te la un doctor.

| Freya1 a răspuns:

Nu e cancer e o vanataie te-ai lovit si aia e o sa treaca

| Lioana a răspuns:

Probabil te-ai lovit la unghie si nu-ti mai amintesti. In astfel de cazuri apar leziuni sau chiar infectii sub unghii. Nu dispare singura de sub unghie. Va trece in timp dupa ce iti creste unghia si vei taia partea afectata. Va dura mai multe luni.
Ar fi bine sa intrebi medicul de familie ce e. Iti poate recomanda ceva crema cu care sa te dai.

| alexwahl a răspuns:

Te ai lovit la deget?