| bluesparklingskies a întrebat:

Buna TPU.Acum 3 zile am mancat multe porcarii si de atunci am stari de greata,dureri abdominale, moleseala,lipsa apetitului si diaree.Ce as putea sa am? Si ce ar trebui sa fac ca sa scap de aceste simptome? Ce medicamente imi recomandati? Tin sa mentionez ca dupa ce mananc ceva mi se face rau, pur si simplu imi este frica sa mai mananc ceva...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Iti recomandam un doctor
daca, chiar e asa de greu, poti sa intrebi farmacista
cand am probleme cu stomacul eu iau Kebene Plus si/sau Eqidigest... sunt cam scumpe dar sunt bune si fara efecte secundare (TOTUSI, citeste foarte atent prospectul, sa nu plangi dupa aia)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ai tu se numeste toxinfectie alimentara