| zzPufoseniaxx a întrebat:

Acum 3 zile dentistul mi-a scos nervul din măsea in urma unei carii urate. In ziua in care mi-a facut intervenția nu am prea avut dureri dar in următoarea zi ma durea destul de rau. Pot sa zic, ca durerea trece usor cu timpul dar măseaua mea este foarte sensibilă la orice atingere (nu pot sa mestec cu acea măsea deoarece ma doare destul de tare si chiar daca incerc sa apăs putin pe măsea este dureros).
Poimaine voi reveni la dentist pentru a-mi pune o plomba dar imi este frica si nu stiu daca este normala sensibilitatea urmată de durere a maselei in urma acestei proceduri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| NAT0 a răspuns:

Suni stomatologul şi îl întrebi ce să faci.

| Monicass1 a răspuns:

Prea posibil ti-a jenat si gingia când a scos nervul. Poti încerca să iei un analgezic până la următoarea vizită la dentist