| TDavid12 a întrebat:

Acum 5 zile m-am lovit la cot am fost la medic si mi o pus ghips si a zis sa o las 7 zile dar eu am luat-o cu 2 zile mai de vreme. iar acum nu imi pot indoi mana corect. Imi puteti zice va rog din ce cauza nu imi pot indoi mana? Mentin faptul ca nu ma doare doar foarte putin cand incerc sa il fortez.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, raspunsul il stii: fiindca ti-ai dat ghipsul jos cu 2 zile mai devreme!
Tu crezi ca medicul de tampit ti-a zis sa tii ghipsul minim 7 zile?
Probabil ca s-a sudat deja stramb, de aceea te doare.
Fa-ti radiografie sa vezi daca nu ai mana stramba, ca va trebuii sa te opereze ca sa ti-o puna la loc in pozitia normala, altfel ristis a nu ti-o poti folosii.