| LoveLoveLove12345 a întrebat:

Bună,TPU! happy Acum aproape 2 saptamani am facut niste analize medicale si mi-a iesit proba la ficat putin marita.Medicul de familie mi-a recomandat dieta cu Silimarina care e si pentru ficat,dar arde si toxine, etc.Trebuie sa iau aceasta pastila 1 luna.Medicul mi-a recomandat sa mananc sanatos si normal. Vreau sa stiu ce alimente mi-ati recomanda.Pentru ca eu sunt si putin plinuta(la abdomen mai ales).Fac si niste exercitii pentru abdomen.Si am zis ca daca tot trebuie sa fac aceasta cura pentru ficat, sa incerc si sa slabesc putin daca si pastila Silimarina ma ajuta.Asa ca, vreau sugestii pentru alimentele care sunt bune pentru a slabi. Multumesc mult! FUNDĂĂĂĂ!winking happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| campu a răspuns:

Daca iei o pastila de S omeprazol de 40 mg dimineata pe nemincate, poti minca orice in cursul zilei dar sa maninci paine mai putina si nu cereale