| AlexGoga7 a întrebat:

Acum ceva timp am fost la iarba verde si seara cand am ajuns acasa, am gasit pe zona de langa testicule o blanda de la o insecta, eu am ignorat-o deoarece nu era musai sa tin cont de ea. Acum, acea zona unde a fost blanda aia, putem spune ca s-a despicat in 2 aceasta si ma ustura la contact cu aceasta... Zgarietura nu sangereaza sau asa ceva, ba dimpotriva, nu e nici urma de sange si sunt putin speriat, mai ales ca pielea s-a uscat putin in jurul acesteia.Este ceva grav de care am motive de ingrijorare? Vreau raspunsuri concrete si la subiect, multumesc anticipat,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Un dermatolog iti poate da raspunsuri concrete si la subiect.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la dermatolog daca esti ingrijora.
Iar pe viitor, cand mergi in natura, poarta macar chiloti care nu-ti expun penisul si testiculele la atacurile altor insecte sau cine stie ce rame, miriapozi, capuse, serpi, scorpinioni samd.

| gigite a răspuns:

Raspunsuri concrete si la subiect, DE LA MEDIC SI URGENT!