| anonim_4396 a întrebat:

Acum o saptamana am racit foarte tare si in urma acestei raceli am slabit aproximativ 4 Kg. Aveam 47kg la 1, 67m.Ieri dimineata m-am cantarit si aveam 43 de kg si m-am mai cantarit seara si aveam 45kg.Azi dimineata cand m-am cantarit aveam 42, 6 kg.Nu stiu ce sa mai fac. vreau sa ma ingras..nu vreau sa continui sa slabesc ca cine stie unde o sa ajung.Cum sa ma ingras mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Bună!
E normal cum ai fost bolnăvioară, îţi va reveni greutatea în timp.
O alimentaţie diversificată şi dacă vezi că nu se îbunătăţeşte situaţia, mergi la medic.
Te pup!

7 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Nu poti slabi 3 kg de seara pana dimineata, fluctuatia majora a aparut pentru ca erai imbracata altfel, ai baut apa, ai mancat, intelegi. Ca sa arati bine din nou, mananca regulat, mananca bine, si iti recomand Eurovita Multiminerale, acum e oferta 1+1 gratis, foarte avantajos.

| Azµre a răspuns:

E normal, îți vei recăpăta greutatea în timp.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai spune-ne si varsta! Nu te mai cantari, devine o obsesie! Uite ...boala te-a slabit, dar in timp iti revii! Sunt multe cazuri de genul acesta! Uite um faci:mananci paine, cartofi, nicidecum fast food, mananc CEVA CE ARE MULTE CALORII SI ITI REVII SIGUR! Papa!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si eram sa uit! daca ai luat antibiotice pe stomacul gol.....se poate intelege de ce ai slabit! Papapa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai la 14 ani sa ai 47 de kg nu-i bine! PAI MAI BINE TE DUCI LA DOCTOR...ca sa nu fie altceva! Dar depinde si cum erai imbracata ...erai imbracata la fella toate cantaririle? Paspa!

| mary4048 a răspuns:

Poate ar trebui sa te consulte un endocrinolog si eventual sa faci analize(markeri endocrini).E posibil sa ai probleme cu glanda tiroida..si obsesia cantaritului nu iti face bine..Sanatate!

| Gabriela1313 a răspuns:

Cred ca datorita racelii s-a produs un dezechilibru in dieta ta. Incearca sa mananci regulat respectand cele mai importante mese ale zilei si de asemenea si un pic mai consistent dar fara sa exagerezi.