| Ionutz021305 a întrebat:

Acum vreo 2 ani am inceput sa am niste stari de neliniste,incontinuu imi ascultam inima cum imi bate, aveam palpitatii si eram cu gandul tot timpul ca am ceva la inima si ca o sa patesc ceva, aceste stari incet, incet mi-au trecut...acum,de vreo 2 luni cateodata simt o bataie mai puternica a inimii, parca ar vrea sa imi sara din piept, cand ma ridic de jos am palpitatii puternice. Nu stiti de la ce ar putea fi? Nu vrea sa merg la cardiolog fiindca nu cred ca aceste simptome ar fi cauzate de o problema cu inima.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si vrei ca noi sa stim ce ai tu, nu iti dai seama ca asa ceva este cv imposibil, du-te si vezi de aco cardiac, test de efort, nu e de gluma cu inima, infartul apare la orice varsta

| BuLaNNNeL a răspuns:

Anxietate.