| SoulPain a întrebat:

Buna TPU am 12 ani, 1.63 si 59 de kilograme cate kilograme ar trebui sa am la inaltimea mea? vreau sa ma apuc de sala si fitnes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zedge a răspuns:

Ideal la 1.63 e sa ai 63 de kilograme. Dar ceea ce te sfatuiesc e sa nu te apuci de sala acum, lasa sala pana dupa 15 ani, pentru ca daca te apuci acum nu vei obtine nu stiu ce rezultate si nici nu vei mai creste in inaltime.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti prea mic pentru sala mai bine box / kickbox / karate

| prinses a răspuns:

Pentru varsta ta ar trebi sa ai 39 sau 40 de kilograme