| Cariba1929202 a întrebat:

am 12 ani si sunt somnambula.In ultimul timp nu mai sunt, dar cateodata mai aud povesti de la parinti de genu: intr-o seara m-am sculat in fund si am tipat la un coleg. Toate astea mi le spune familia fiindca eu nu imi amintesc. O data stiu ca m-am dus pana in alta camera si m-am culcat pe canapea in frica. Mama m-a luat in camera dimineata.De cele mai multe ori aud povestea: Ca ma scol noaptea stau 1 minut in sus si dupa ies din pat si vreau sa ies afara si mama mereu ma tine si zice sa ma culc o data. Tatal meu cand m-am sculat mi-a dat o palma in gat si puteam da cu capul de pat.Dar eu dormind nu m-a durut pfff.Ce sa fac sa nu mai fiu somnambula? Daca aveti povesti din astea cu somnambuli le astept in raspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Https://www.medlife.ro/......arata.html
Aici ai niște răspunsuri. Se pare că va trece. Ai o șansă mică de 35% să rămâi așa.