| nannsj a întrebat:

Buna TPU.
Am 13 ani.
Cand ma ridic din pat simt o durere groaznica in partea dreapta pe undeva prin mijloc.
Cand stau intins in pat nu am nici o problema.
Durerea mi s-a pus aseara si nu mai puteam sta in picioare, mi-am dat cu ceva alifie mentolata din China si acum de dimineata parca nu ma mai doare asa rau. Durerea nu o simt pe picior. Mentionez ca ma cam doare si capul, dar cred ca si din cauza ca zilele astea am stat mult pe laptop.
Nu vreau sa merg la spital din cauza coronaviruslui.
Imi puteti da un sfat ce as putea face? Va rog
Dau fundita❤️

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai ce sa faci tot ce pot sa îți spun e sa faci mereu mișcare sa nu stai mult timp pe loc nefăcând nimic din 2 în 2 ore fa ceva mișcare numai sa nu stai țeapăn pe loc cum stai pe laptop dacă problema persista mergi la un neurolog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă durerea radiază de la spate către picior înseamnă că ai avut mai demult aceasta problema cu coloana doar ca simptomele nu și au făcut apariția ele uneori apar brusc asa mi au apărut și mie. Ești suspect de lombosciatica sau chiar hernie de disc cred ca erai Predispus genetic la asa ceva sau o fi fin cauza statului excesiv pe laptop, sedentarism. Etc. Neurologul îți poate da un răspuns trebuie sa faci și un RMN mergi la medicul de familie luni ca îți va da trimitere

| nannsj explică:

O durere la spate. Am uitat sa spun.