| Ana190089494849 a întrebat:

Am 13 ani si 1. 64cm mama mea are 1.64 și tatăl meu 1.79 credeți că voi mai crește până la 18 ani? Si daca da, cu cat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

O fata creste doar pana la 16 ani, baietii sunt cei care cresc pana la 18 - 20 de ani, deoarece ei incep pubertatea cam 2-3 ani mai tarziu decat fetele.
Nu-ti fa probleme, tu mai poti creste cel putin 5 cm in urmatorii 3 ani, poate chiar mai mult.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca nu o sa ai 1.80 si o sa ai 1.64 să stii că există pantofi cu toc, care te vor ajuta sa fi mai înaltă, mama ta poartă si ea tocuri?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Chiar daca nu, 1.64 e o inaltime buna pentru o fata.

| Focutza a răspuns:

Ar trebui sa mai cresti putin. exista sanse mici sa se manifeste vreo gena de acum cateva generatii pentru inaltime totusi happy

| ParkjiminBTS a răspuns:

Ve creste doar pana la varsta de 16 ani. Si ai cam creste pana la 1.68 sau 170 pe aici, vei fi la inaltime