| LexieღLorraine a întrebat:

Am 13 ani si pana acum am crescut mai repede fata de colegele mele (am 1, 59 - 1, 60 nici nu mai stiu exact). Acum parca unele dintre ele sunt mai inalte ca mine, iar una dintre ele mi-a zis ca eu nu o sa mai cresc... e adevarat sad? Nu vreau sa raman mica sad.Si inca ceva, imi puteti spune niste metode prin care sa cresc putin mai repede? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iKivy a răspuns:

Buna big grin nu te lasa de TPU dupa cum spunea un comment de la tine big grin nu o sa ramai mica. In clasa a 7-a cand eram aveam 1, 61 si acum in 8 am 1.71 laughing deci nu am ramas mic deloc. Nu o sa ramai si tu. Stai linistita. Acum este timpul cand se dezvolta corpul la fete in alt loc happy Apoi o sa cresti big grin Funda?

1 răspuns:
| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Eu zic sa citesti sa iesi de pe TPU ca probabil stai prea mult si sa iti vezi de treaba.colegele tale sunt rautacioase ca oricare alte copile de varsta ta.vei avea inaltimea intre inaltimea mamei tale si a tatalui tau.adica la jumatatea distantei. daca vrei sa fii mai inalta fa baschet