| Danielbotas a întrebat:

Buna TPU.
Am 14 ani si fumez de 5 luni.
Au aparut niste simptome cum ar fi: nod in gat, dificultati la inghitire si durere in zona amigdalelor, ma tem foarte tare sa nu am un inceput de cancer de gat!
Va rog frumos sa raspundeti sa ma pot linisti broken heart!
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Fumul de tigara contine doar cateva mii de substante care pot provoca cancer, poate nu este de la ele.

| Andresso a răspuns:

Cine pusca mea te pune sa fumezi? Cu ce te ajuta? Incearca sa renunti, sa vezi dupa ce bine e. Am fumat la 18 ani pana la 24, dupa m-am lasat de tot cum am putut, acum am 32 si ma simt excelent de sanatos.

| Alinaa901234 a răspuns:

La 14 ani fumezi?
Normal că dezvolți probleme la nivelul plămânilor, gâtului.

| ElenaEly1234 a răspuns:

Nu te speria, nu trebuie să o duci la extrem și să te gândești la ce e mai rau, te inteleg, si eu sunt fricoasa si ma sperii din orice. Si eu fumez, si câteodată am senzatia ca răgușesc. Dacă schimbi țigările, ar putea fi acesta motivul pentru care te dor amigdalele.