| SsKkIzZ0o a întrebat:

Am 14 ani si vreau sa stiu cum sa fumezi corect sau cum sa iti dai seama.Dau funda!
Rog seriozitate si fara raspunsuri de genul "Nu e bine sa fumezi ".

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Serios iti spun ca esti prea tanar pentru a te apuca de fumat. Daca tu crezi ca vei părea mai matur daca fumezi, te inseli.

| Violleta2022 a răspuns:

Tutunul si alcoolul nu sunt recomandate copiilor!

| Gonrax a răspuns:

Nu e bine să fumezi și punct. Sper să nu-ți răspundă nimeni, pentru că se vede că nu ai creier. Ești și prea mic și nici măcar nu știi cum se fumează.

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Corect e sa iti pui tigarea intre buze, sa ai dai foc si apoi sa tragi puternic in plamani... asa facea si tata inainte sa moara de cancer. mult noroc crying

| Elegant a răspuns:

Dragul meu, iti pui sanatatea in pericol. Copii fac asta sa para smecheri, te rog sa imi raspunzi la urmatoarea intrebare: "Care este avantajul daca fumezi?".

| KandyFTW a răspuns:

Fumand doar te sinucizi mai incet, daca ma intelegi plus ca la 14 ani ar trebui sa inveti nu sa pari smecher cu prietenii tai pentru ca aceste fapte care le faci acum cu fumatul sunt trecatoare si prietenii pleaca dar cand vei ajunge mare vei regreta greseala fumatului. Sper sa intelegi.