| FFG454 a întrebat:

Am 14 ani, sunt baiat si la urechea stanga mi-a aparut (fix pe partea unde isi pun fetele cerceii) un fel de umflatura mica, acum am observat, care ma doare daca ma ating acolo si o simt ca ceva mic si tare, mi-am pus lanterna dupa ureche ca sa vad daca se vede umbra umflaturii, si chiar se vede, mi-e frica, ce sa fac? Nu prea am timp sa merg la doctor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| floryn1993 a răspuns:

Si eu am si pot sa iti spun ca doare la inceput, apoi strangi de el si iasa ceva alb, este un cos pana la urma problema este ca ai cam insistent, Nu are rost sa te ingrijorez sau sa mergi la medic. ( eu il fac pentru ca ascult muzica la casti din acelea de pc ce acopera toata urechea ) happy

| Kenichi a răspuns:

Frate ai o problema foarte serioasa parerea mea: Du-te la doctor!
Nu cred ca ai lucruri mai importante de facut la 14 ani.

| FFG454 explică:

Mentionez, cateodata am urechile rosii, rareori ma dor foarte putin (cam de la o scara de la 1 la 10 as spune 3). Mai demult am avut si o bubita mica mica tot in urechea stanga care ma durea la atingere.

| AndyAndrey01 a răspuns:

Ma crecai un cos