| annakiss a întrebat:

Buna TPU.
Am 15 ani si am miopie. Am -3.00 la ambele ochiuri.
Ceea ce as vrea sa stiu este acea operatie Laser.
As vrea sa stiu riscurile pe care le poate provoca, durate ei etc.
dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| BabyBlue_1099 a răspuns:

1. se scrie "ambii ochi", nu "ambele ochiuri"
2. operatia o poti face DOAR dupa ce ai implinit varsta majoratului, adica 18 ani.

| Ionutza13 a răspuns:

Ambi ochi cap de tabla

| TeIubescSiGata a răspuns:

Daca iti faci operatie cu laser, vederea ta poate raveni la normal, dar este posibil si sa nu mai vezi niciodata. Eu te-ai sfatui sa nu o faci., pentru ca riscul este cam mare.