| raluca_6111 a întrebat:

am 15 ani si de curand mama m-a dus sa imi faca o ecografie abdominala insa nu mi-a spus de ce a trebuit sa fac ecografia, stie cineva care ar putea fi motivul? adica...nu sunt bolnava si nici nu am fost...este vreo problema de pubertate sau ceva de genu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| s4a a răspuns:

Buna Raluca. Ar fi cel mai bine sa o rogi pe mama ta sa-ti spuna totusi motivul, altfel nu vei sti cu exactitate.
Ecografia abdominala se poate face la orice varsta pentru a depista o sumedenie de probleme ale organelor interne (chisturi ovariene, calculi biliari sau renali, malformatii/anomalii congenitale samd).

| aigi1 a răspuns:

Nu stiu de ce te-a dus mama ta la ecograf probabil a vrut sa vada daca ai un copil cam stupid raspunsul dar alt motiv nu stiu doar ceva probleme digestive alt ceva nu stiu de ce sanatate!

| mikidutzel a răspuns:

Vrea să afle dacă eşti virgină.

| AIKOcaNoNYu a răspuns:

Mama ta se ingrijeşte de tine.
Vrea sa vada daca eşti sănătoasă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti face ecografie sa vada dai ai chisturi la ovare cred altu nu stiu sunt mai multe fete care fac.