| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.

Am 16 ani, 1.93 inaltime, 70 de kilograme si sunt slab dar am burta cam mare. ( Burta nu se vede deloc cand sunt imbracat dar cand ma dezbrac si stau si pe scaun se vede calumea burta ). Ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| FuriaGogoasei a răspuns:

Ca sa scapi de burta trebuie sa faci urmatoarele :

1. Sa renunti la carbohidrati (paine alba, paste fainoase, chipsuri, prajituri)
2. Sa renunti la alcool si la bauturile carbogazoase
3. Sa mergi la fitness ca sa arzi ceva calorii si sa tonifiezi corpul

| AlexandraSIoana a răspuns:

Asa este omulhappy Adica unul normal. Daca le vezi pe scandurile alea din reviste care nu au bagat in stomac nici o chifla, este normal sa nu ai burta. Dar in cazul tau nu trebuie sa te ingrijorezi happy Sper ca te-am ajutat putin.