| spaimaspaima a întrebat:

Am 16 ani, nu beau, nu fumez fac doar sport. Acuma doua luni am fost diagnosticat cu nevralgie intercostala si am loat doua tratamente pana acuma, dar durerea nu mi-a trecut de tot. Se poate face ceva operatie sau trebuie sa astept sa imi treaca de la sine, mai pot face efort ca inainte daca imi trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Va trece de la sine. Fa inot si va fi tranzitia mai usoara. Operatie pentru asa ceva nu exista. Decat cu Ghilotina.

| spaimaspaima explică (pentru Lucian_Magnus_1980):

Da oare o sa pot face sport ca inainte dupa ce ma refac total? asta c-am in cat timp crezi? e a doua luna la mine intr-adevar ma simt putin mai bine. dar am facut putina miscare gimnastica mai mult si parca ma lasa durerea. dar nu de tot big grin ce-mi mai recomanzi :d

| Anonimm019 a răspuns:

Eu zic sa astepti.