| danutu2001 a întrebat:

Am 16 ani si am polutii nocturne si cand fac sport. Va rog nu radeti. Exista vreo metoda sa fie cat mai rare spre deloc ca deja e enervant. Si nu am curajul sa vorbesc cu familia despre asta. Cum as putea sa scap. Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ShamelessQboy a răspuns:

Citisem undeva, m-am uitat putin dar nu am gasit articolul potrivit, sunt vreo 3 exercitii simple dar trebuiesc explicate!
Ar fi si exerciile kegel pentru bărbați, mersul alert, plus stand relaxat in pat încerci să incordezi (sa strângi din fund si sa relaxezi Sa zic pe înțelesul tau) fa asa 100 de repetari cu pauze. in general tot mușchii pelvieni ar trebui stimulați și Lucrati.

2 răspunsuri:
| ShamelessQboy a răspuns:

Exista niste exerciții pentru prostata!
Cauta pe net ai sa găsești ceva de genul.

| danutu2001 explică (pentru ShamelessQboy):

Un link sau ceva un site? Te rog. Multumesc anticipat

| ShamelessQboy a răspuns (pentru danutu2001):

Citisem undeva, m-am uitat putin dar nu am gasit articolul potrivit, sunt vreo 3 exercitii simple dar trebuiesc explicate!
Ar fi si exerciile kegel pentru bărbați, mersul alert, plus stand relaxat in pat încerci să incordezi (sa strângi din fund si sa relaxezi Sa zic pe înțelesul tau) fa asa 100 de repetari cu pauze. in general tot mușchii pelvieni ar trebui stimulați și Lucrati.