| Dariuspeerta a întrebat:

Am 19 ani si de ceva vreme simt niste goluri in piept, palpitatii, inima incepe sa o ia cateodata razna. Am fost la cardiolog si a zis ca nu am nimic cu inima, dar a zis ca am ceva lipsa de calciu si minerale si am inceput sa iau, dar papitatiile nu au incetat. Rog seriozitate. Funda! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Termina tratamentul si dupa aia mergi la medic daca nu trece. Daca ai putin timp de cand ai inceput sa iei vitamine nu e de mirare ca mai simti simptomele trece in timp.

| Veme a răspuns:

Sa stii ca in general suplimentele farmaceutice nu sunt atat de eficiente ca mineralele naturale. Mai mult, unele minerale nu se absorb decat in prezenta unor vitamine. Creste-ti cantitatea de lactate, fructe, legume, alune, nuci din alimentatie! Continua cu suplimentul!

| pietrean a răspuns:

Ia suplimente alimentare ce contin calciu, magneziu, potasiu.De exemplu eu iau Aspacardin.
Daca medicul ti-a spus ca ai, lipsa de calciu si minerale, nu ti-a spus ce sa iei? Fa niste analize din sange(cu trimitere de la medicul de familie) si se v-a vedea, de ce duci lipsa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa este, deficienta de magneziu de ex este afectiunea care apare atunci cand nivelul acestui mineral scade sub nivelul optim si printre simptomele acestei deficiente se numara palpitatiile inimii, dificultati in respiratie, anxietate, dureri de cap, insomnie, spasme musculare. Urmeaza tratamentrul dat pana la final si o sa scapi de palpitatii.

| giony54 a răspuns:

Sa faci analize la tiroida pentru ca acolo este problema, si trebuie un tratament naturist pentru tiroida si sistem nervos.