| Chez0nz a întrebat:

am avut piciorul in ghips 6 sapt am avut o problema cu calcaiul osul calcaneu... si de o săptămână mi-am dat ghips ul jos iar de 2 3 zile mi s-a umflat glezna... Se poate sa fie din cauza ca am inceput sa merg pe el si sa imi las greutatea pe picior?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| extra99 a răspuns:

Da, ar putea sa fie aceasta cauza. Dupa atata timp in care piciorul nu a fost folosit, greutatea ar putea sa fie prea mare pentru picior. Ar trebui sa treaca, dar cel mai bine este sa mergi la un doctor si sa iti spuna el sigur.