| Ochialbastri99999999 a întrebat:

Bună TPU. Am avut piciorul în ghips pentru o dubla fractura de tibie și peroneu timp de 7 săptămâni. Am dat jos ghipsul la sfârșitul lui decembrie, iar în momentul de fata, la 4 luni de la scoaterea ghipsului, mi-a rămas pe partea superioara a labei piciorului o umflatura dureroasa care ma deranjează la mers. Cine a mai pățit ca mine și ce ați făcut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Și tot nu știi ce îi ăla medic...Stai să-ți fac o radiografie sa vad ce e, brbhee hee
Ori ți-o pus cumva greșit ghipsul ori cu aia ramai ori ai șanse să treacă.

| Ochialbastri99999999 explică (pentru Catrice):

Normal ca la medic am fost "deșteptule", dar a spus ca e normal, ca e totul ok, dar mie nu mi se pare ok, ca a trecut mult timp și e tot umflat.

| Ochialbastri99999999 explică (pentru Catrice):

Și radiografii am facut

| Catrice a răspuns (pentru Ochialbastri99999999):

După ce ți-ai scos ghipsul?

| Catrice a răspuns (pentru Ochialbastri99999999):

După cum ziceam se poate să treacă în câteva săptămâni sau sa rămână așa

| Lukasssz a răspuns:

Du-te la medic

| zilog a răspuns:

Mergi la radiografie sa descopere ca ai un ciob de os infipt in carne cqre a facut un hematon care va fi operat si scos de acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarile de natura medicala ar trebui puse medicului. Nu suntem medici si nu prea suntem in masura sa ne dam cu parerea. Noi, cei de aici : )