| PandaGirl a întrebat:

Am avut varicela si unele cojite de la bube au mai picat si cand au disparut bubele mi-au ramas foarte foarte multe urme. Ce pot sa fac sa scap de ele? Si cam in cat timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| missBrebi_9061 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa mergi la medic, sa iti faca un control eventual sa-ti dea o crema destul de accesibila ca pret si usor de utilizat...aceasta este metoda cea mai sigura dupa parerea mea

3 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Buna.Nu ai cum sa scapi de semne.Astea iti raman mult si bine.Erau solutii pentru a mai ameliora mancarimea dar de pete nu am auzit remedii.Acestea iti mai "dispar" in timp dar foarte putin.

| Ramonaaaa a răspuns:

Nu prea cred ca poti sa scapi de ele.Si eu am avut acum 2 ani varicela si semnele inca sunt la locul lorhappy.

| Alecsa11 a răspuns:

Du-te la un salon si cere un program de exfoliere, se face cam saptamanal, dar scapi in timp. Exista si creme, dar au un efect foarte vizibil.