| fataceanoua90 a întrebat:

Buna TPU! Am baut o gura de alcool izopropilic (fara sa stiu)! ce se poate intampla? Ce ar trebui sa fac? Ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai reușit să scrii aceste rânduri, ai scăpat de moarte.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Concentrația cât era?

| fataceanoua90 explică (pentru sierra1):

Am aflat că era alcool folosit in bitter suedez. Concentratia era de 90% si am luat o gura mica! Sunt vie, nu cred ca mai mor daca traiesc pana acum?

| sierra1 a răspuns (pentru fataceanoua90):

Te-ai dezinfectat

| anonimg a răspuns:

În astfel de cazuri, în primul rând trebuie anunțată salvarea.
De asemenea trebuie consumată multă apă sau lapte.

| aXy99 a răspuns:

Ce inseamnă o gură? O cantitate foarte mică nu-ți va face probleme, dar una mare te poate omorî.

| Legion7X a răspuns:

Eu nu știu cum l-ai băut. Nu avea etichetă, nu l-ai pus în locuri ferite. L-ai pus pe masă unde este căni cu apă, băuturi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cantitatea letala e 160ml, mergi la farmacie si ia carbune activ se cheama kebene. Daca a fost o gura mare mai mult decat o lingura atunci suna la ambulanta

| Eibogu a răspuns:

Dacă acum te simți ok nubo sa fie nimic)