| anonim_4396 a întrebat:

Am ceva de când ma știu. Între fese, mai sus de anus am o cicatrice care e cam urâtă, deși nu se vede decât dacă îndepărtez fesele una de alta, ce o face urâtă este faptul ca, când fesele stau în poziția normală acea zona este puțin mai închisa la culoare, chiar aproape vânătă. E un complex de al meu și nu știu ce ar putea fi sus ce sa fac. Va rog, fără glume, este ceva serios.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Capu sus, sunt multe persoane daca cauta acu in caru cu fan gasesc defecte, fie vizibile, fie ascunse.Fi serioasa, daca vreun iubit face misto de fundu tau, sa te pupe in fund.In plus, ce barbat prost ar fi sa zica ceva chiar cand faceti sex xD

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acea cicatrice, se numește și poate că este ceea ce se numește semn din naștere. Țesuturile noastre când se formează corpul se croșetează carnea de pe noi ca un jerseu. Când nu o croșetează bine, apare malformația la gură numită buză de iepure, etc.
Astfel cu mare probabilitate așa ceva ai și tu acolo.
Acolo este o zonă puternic vascularizată, ca să mențină printre altele temperatura constantă în zona organelor sexuale, mai trec pe acolo mai multe artere spre picioare, Astfel, orice intervenție chirurgicală în zonă riscă să taie un pic din ce nu trebuie, cu consecințe grave. Așa, că după o prezentare la medic să o evalueze totuși, eu zic să o lași exact așa cum este.
Este o zonă atât de intimă încât înafară de medici, va avea foarte puțină lume acces să afle secretul dtale. Așa că, ce mai rămâne este să rezolvi complexul psihologic.

| Donsavas a răspuns:

Ai putea să ti faci un tatuaj care sa acopere semnul.

| Furnicuta000 a răspuns:

Lasa cremele ca sunt apa de ploaie in cazul asta.
Tot ce poti sa faci e sa incerci un tratament din ala cu laser sau chimic la medic.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Cel mai bun tratament naturist pentru piele este " alcoolatura de Tuia". Eu il folosesc si da rezultate ori de cate ori am probleme. Vindeca rani, arsuri, pete, negi...

| BlackLight1987 a răspuns:

Fond de ten?! Altceva nu stiu ce ai putea face! Încearcă o crema pentru vergeturi, desi daca e veche, nu cred ca mai da rezultate!

| SpringtrapSimerea a răspuns:

Cicatricea este fratele tău siamez. O sa mai crească. O sa i crească și gură și va începe să vorbească. Va trebui să îl hrănești.