| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU!
Am dat cu piciorul intr-un fier și mi s-a umflat.
Mă doare un deget (simt furnicături).
Observ că da să iasă o vânătaie la baza degetelor și zona aia este ușor umflata.
Aveți idee ce as putea face sa îmi treaca mai repede?
Va mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Trebuie să pui ceva rece pe acel deget. Dacă problema persistă, sau crezi că este vorba de urgență, atunci suni la salvare. Poți primi un mic ajutor din partea salvării chiar la domiciliu.

| liliana77any a răspuns (pentru anonimg):

Multumesc frumos!

2 răspunsuri:
| lamasanustefan a răspuns:

Du-te la spital!