| Byb2001 a întrebat:

Buna TPU,am dat cu spray lacriomagen un puf de curiozitate prin camera si am dat in jos nu am dat in mine,doar ca acum stranut ma ustura gatul si tusesc, am aerisit camera

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Trece in cateva ore.

| Frank51 a răspuns:

Deschide geamurile și ușile, va dura vreo 5 ore să iasă. Eu am pățit cu spray cu piper(cred căi mai grav), un prieten prost a dat în cameră și a durat vreo 2 zile să iasă de tot, s-a impregnat în pereți și peste tot.

| Catrice a răspuns:

Asta e, prost...greșeala se plătește.

| Simpatic a răspuns:

O sa iti treca acesata iritatie dar depinde de la caz la caz, vorba colegilor aeriseste bine si numai sta in acea camera, greseala se plateste.

| Simpatic a răspuns (pentru Frank51):

Crezi ca fata de sprayul lacrimogen descris de el gresit, cel cu piper nu sunt una si acelasi? ca sunt mai multe societati care le fac e altceva, dar la baza sta piperul peste tot.

| Frank51 a răspuns (pentru Simpatic):

N-am știut, mă gândeam că există și alte tipuri.

| Simpatic a răspuns (pentru Frank51):

Eu atat stiu ca exista pentru publicul larg, pentru militie si alte organe or mai contine si alte chestii mult mai dureroase

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Aerisește toată casa, in timp ce ieși puțin la o plimbare in aer liber, iar la intoarcere, bea niște lapte călduț. Îți vei reveni, negreșit. Acum, ai văzut și tu câ nu e de glumă cu chilii și piperul ăla din pulverizator. E jalewinking

| Legion7X a răspuns:

Să numai fi curios cu lucruri periculoase.