| WolfgangKreutzfeldt a întrebat:

Am făcut analizele medicale pentru armată si mi-a iesit albumina 30 si acolo spune că trebuie sa fie negativ. Ce trebuie sa fac sa reduc nivelulu albuminei din urină? Si încă ceva : Nu mi-a spus ca este vreo problemă cu analizele si altora le-a spus asistenta. Oare sunt analizele ok?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergi la medicul de familie. Prezenta albuminei in urina arata o suferinta imensa a rinichiului. Ori mananci abuziv proteine si rinichiul nu face fata, ceea ce il va distruge in scurt timp, ori rinichiul e bolnav grav si ai nevoie de tratament urgent. Daca e singura analiza modificata, ar trebui repetata, sa nu fie o eroare

| AndreiWeisz a răspuns:

Nu depinde de tine, albuminuria este un semn al insuficientei renale. In mod normal, in urina nu ar trebui sa existe proteine. In cazul tau, proteinele (albuminele) reusesc sa treaca, deci arata o afectiune renala.

| MedionTcO a răspuns:

Dupa ce se termina seria de analize, normal iti spune tot in ziua cand se elibereaza acestea daca esti apt pentru categoria respectiva. Succes!