| ASMA14 a întrebat:

Buna tpu.Am fost azi la dentist si mi-a pus un pansament acolo unde am nevoie de plomba,dar observ ca, culoarea maselei s-a schimbat.Este normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ShamelessQboy a răspuns:

Nu cred ca ar trebui să te îngrijoreze, poate sa fie de la tratamentul folosit!
Vrei sa zici ca s-a inchis la culoare?

| DennisW a răspuns:

Materialul din care sunt facuti dintii nu este perfect opac. Daca ai o plomba, culoarea acesteia se va vedea prin materialul dintelui/maselei. Deci e normal.

| Dolores214 a răspuns:

Nu mai ai nerv la masea si daca nu a lucrat bine se face galbena aproape sau poate a folosit albastru de metil recomand sa te întorci la stomatolog pentru investigații bafta