| AnaBlandianana12 a întrebat:

Am fost la ginecolog cu metrorargie, chisturi, mi-a prescris medicație și yasmin. Iau de 3 luni si luna asta am sangerat cu o săptămână înainte sa termin blisterul. De la ce ar putea proveni? Tin sa precizez ca sunt niste sangerari abundente.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Dacă sangerezi nu inseamna ca esti bolnava si ai sa mori. Trebuie doar să ai grijă să nu devii anemica. Dacă yasmin este interzis în unele țări si aprobat in multe altele, nu inseamna ca este toxic si implicit, periculos pentru tine. Discută cu medicul care te vede!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi inapoi la medci si cere-i sa-ti schimbe anticonceptionalele deoarece YAZZ si YASMIN sunte interzise in America, Canada si Australia de multi ani, fiind cu risc mare de mortalitate.
Romania probabil le primeste pe gratis si dle da la toti nestiutorii, nepesandu-le ca pot murii.
Citeste vestile pe net despre aceste 2 anticonceptionale, de cate femei au murit ssi miile de cazuri afectate.