| Stephaniee a întrebat:

am inceput sa am pe maini vene foarte umflate care sa vad foarte tare si sunt verzi cu putin mov. Am niste maini oribile si nu stiu de ce, mi se vad foarte tare venele si am degetele foarte late si mi se vad oasele. Dar vreau sa mentionez ca timp de 1 an jumate aprox. 2 ani mi-am pocnit degetele ff mult si in toate genurile posibile. Poate sa fie din cauza asta? Eu cred ca da. Voi ce credeti? Credeti ca daca nu imi mai pocnesc degetele imi vor revenii mainile? Deja venele incep sa mi se urce pe degete in sus. Dau funda... Am nevoie de mare ajutor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai circulația periferică mai proeminentă, nu ești singura persoană.
Stai liniștită.
Pa, pa.

| JohnnyBi a răspuns:

Parerea mea?
1. ori esti slaba moarta si fara carne.ce sa se vada? venele. rezolvare: pui carne pe tine
2. ai vasele dilatate, singurul vaso-constrictor pe care il stiu personal este alcoolul si nu il recomand. mananci alimente ce contin/pot contine oxid nitric? ala este vaso-dilatator.
3.nu este de la pocnit degete. dupa tone si tone de cautari si studieri s-a descoperit ca alea nu au efectul prevazut (ca cica o sa iti tremure mainile de la ele) ci doar batranetea + parkinson au un efect de genul. deci, dupa noile cercetari in domeniu nu ai probleme daca iti pocnesti incheieturile (degete, coate, coloana, gat, ma rog).
4. poate asa este corpul tau. la asta te-ai gandit? au aparut recent sau nu ai bagat tu de seama ca de X timp le ai asa?
5. privind punctul de la 3. eu recomand sa te lasi oricum de pocaneala. e funny, dar totusi nu.
6. ai incercat creme hidratante? sau sa te duci in vreo farmacie sa intrebi de o crema pentru problema ta?

| dryft3r a răspuns:

Circulatia sangelui. Incearca sa-ti misti regulat mainile si sa faci niste exercitii.

| Florianboss a răspuns:

Da este din cauza ca iti pocnesti degetele
Am patit si eu