| TKO28 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor... Vreau si eu o dieta de slabit, usor de urmat si sfaturi de la persoane care au slabit!
Multumesc :* (Dau funda celui mai util raspuns)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă e necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| Gsix a răspuns:

Buna, TKO28. Te sfatuiesc sa nu renunti la mancare total, cum sunt unele diete proaste -_-. Uite cum fac eu : mai intai mananc foarte des ( covrigei, putina carne, putin din aia sau din aia) apoi fac putin tae bo (nu mult, vreo 12 minute). Si asta e cheia succesului. Daca mananci putin si des, organismul tau se va obisnui sa nu faca depozite de grasime, pentru ca va fi constient ca are mancare tot timpul si nu are rost, dar daca tu mananci rar si mult, va face depozite stiind ca nu ii vei mai da prea curand. Intelegi? Sper sa iti fiu de folos.

| brandsfashion a răspuns:

Ca sa fie de durata trebuie sa slabesti sanatos, in timp! Iti recomand cartea "3S – SANATOASA, SUPLA, SATULA", insotita de un DVD cu programe de antrenament a lui Carmen Bruma, eu o admir foarte mult si cred ca reprezinta solutia salvatoare -> http://bit.ly/1eG6YSh