| HutuAlexandru a întrebat:

Buna TPU.
Am nevoie de ajutor.

Ieri am avut prima betie mai nasoala.
Deci ieri seara am baut mai mult cu niste prieteni (eram foarte ametit) si in final am zis sa merg acasa.
Am ajuns acasa m-am pus direct in pat si dupa cateva minute am inceput sa vomit de 2 ori in 15 minute cred, iar dupa am adormit pana la 9.
Acum este 10:30 si inca am stari de greata si ma doare burta iar daca aud de bere sau orice alta bautura alcolica este mai naspa.

Este ok sa am aceste stari si dupa cateva ore de cand am baut? Apropo cand m-am trezit eram si putin ametit

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Văd că ai scris cursiv deci n-ai nici pe d... Baftă pe viitor. est modus in rebus

| George12356456 a răspuns:

Da, e normal. In maxim o zi o sa îți revii.

| Ralena a răspuns:

Ceea ce ai tu este mahmureala, iar cauza este deshidratarea si lipsa de vitamine B (in special B6) care nu se pot absorbi optim cat timp exista alcool in organism. Senzatia va treceintr-o zi, doua, hidrateaza-te suficient in aceasta perioada. De fiecare data cand te vei imbata vei avea aceste simptome. Ele trec, dar de fiecare data supui organismul la un stress, care se va cumula, si in timp il va afecta putand cauza boli incurabile sau deces.