| Bwăă_RobYy_1986 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Toata ziua. de cateva zile, mi-e frig la maini(numai la maini). Nu stau dezbracat, nu fac nimic. Doar sa merg la scoala si acasa. Ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Este vorba de circulatie proasta a sangelui spre extremitati! Este bine sa mergi la medic, sa verifici tensiunea arteriala si eventual sa-ti recomande ceva in acest sens. Poti ajuta si tu masand bratele cu ajutorul unor bile de masaj!

3 răspunsuri:
| SmekerasuxD a răspuns:

Am o prietena in clasa care are mainile mereu reci si fara culoare, s-a dus la doctor si si-a revenit pana la urma cu niste medicamente

| mocanusrg a răspuns:

Salut! Cred ca ai circulatia sangelui proasta, ar trebui sa vizitezi un medic, nu este o problema grava si un prieten "sufera" de chestia asta de cand era mic si nu s-a dus nici pana in ziua de astazi la medic, dar pentru siguranta ta macar la cel de familie sa te duci!