| Aghireirs a întrebat:

am o intrebare...ce exercitii te ajuta la creșterea in inaltime?
Stretchingul te ajuta sa crești in inaltime? A încercat cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu cred că poți crește-n înălțime prin exerciții/sport.

| Donsavas a răspuns:

Niciun sport nu te poate înalta mai mult decât esti programat genetic sa crești.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zice ca baschetul ar ajuta. Tot sari la cos. Cel mai mult te ajuta mostenirea genetica, daca ai parinti, bunici sau alte rude mici de statura este foarte probabil ca si tu sa nu cresti.

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Sportul nu inalta. E un mit urban.

E taman invers: cei inalti sunt in general mai buni la baschet, deci ei sunt selectati la baschet de performanta.

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Kay Felder si Isaiah Thomas sunt jucatori din NBA si sunt mai scunzi decat mine. Muggsy Bogues are 160 cm inaltime. Spud Webb are 170 cm.