| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPUhappy Am o intrebare. Iau anticonceptionale de 4 luni si in august merg la mare si vreau sa-mi schimb data menstruatiei ca sa nu fiu la ciclu in perioada aia. Acum sunt in perioada de "pauza" si pe 25 ar trebui sa incep un nou blister. Nu stiu cum sa fac, sa prelungesc acum pauza si sa incep blisterul peste 2 saptamani sau sa nu fac pauza in august? Va multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Nu ai cum să prelungești nici o pauză.
Ori le iei în mod corect ori nu mai iei nimic.
Nu ai cum să schimbi data menstruației, acceptă asta.