| ionika17 a întrebat:

TPU! Am o intrebare.Mi-am facut de curand, analize de urina, si am vazut ca am eritrocitele 10 rbc / ul, ph este 5.5, densitatea 1.020, si celelalte mi-au iesit negativ. Vreau sa va intreb daca sunt foarte ridicate eritrcoitele, si ce inseamna prezentarea acestora in urina?! Multumesc Anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt foarte putine si arata ca exista o cantitate foarte mica de sange in urina. Cauzele sunt multiple, de la o glomerulonefrita pana la o litiaza renala sau o cistita. Medicul care ti-a recomandat analiza va sti sa integreze aceste date in contextul simptomelor si semnelor clinice si sa stabileasca care este semnificatia lor.